Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

ken_1.jpg

Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 13 października. W tym dniu  cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchała słów skierowanych do nas przez Pana Dyrektora Tadeusza Gaszyńskiego. Następnie Pan Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Szczególne podziękowania otrzymała Pani Marzenna Sawicka, która odchodzi na emeryturę. Pan Dyrektor poinformował również o nauczycielach nagrodzonych na szczeblu pozaszkolnym. Pani Pedagog Małgorzata Zubrzycka otrzyma odznaczenie ,,Nauczyciel Mądry Sercem", a Panie Izabela Łuckiewicz i Dorota Żukowska zostaną nagrodzone przez Prezydenta Miasto Białystok podczas miejskich obchodów święta edukacji. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców Pan Tomasz Tuchliński. W imieniu uczniów przemówienie wygłosił przewodniczący SU Ignacy Wendołowicz.

Po części oficjalnej, część artystyczną zaprezentowali członkowie samorządu uczniowskiego pod kierunkiem Pani Justyny Malinowskiej i Pana Adriana Petelskiego. Teleturniej ,,Kocham Cię Szkoło" znakomicie poprowadzili Maciej Zajczuk oraz Daniel Kotyński. Czas między rundami umiliły nam występy naszych uzdolnionych uczniów. Kanstantin Antsipau (6a) zagrał na saksofonie, Magdalena Sikora i Maja Skawska (5a) zaprezentowały judo, a Gracjan Zawadzki (8a) akrobatykę. Lena Iwanowicz z Weroniką Chrzanowską (8a) zaśpiewały przebój Abby, Emilka Tarasiewicz (4b) zagrała na skrzypcach, a Maciej Stepan (8a) na gitarze. Z tańcem w stylu hiphop wystąpiły dziewczyny z kl. 5a Milena Gibowska, Ola Golak i Ola Fedorowicz.

O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod batutą Pani Doroty Tymińskiej.