Dzień liczby Pi - święto matematyki w szkole

cd6hoqma.png

Chcesz policzyć pole koła? Bez Pi tego nie dokonasz. No, a obwód moi mili? Co byśmy bez Pi zrobili? 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto.

W naszej świetlicy również uczciliśmy to ważne święto - uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”. Dzieci dowiedziały się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyły obwody oraz średnice dużych i małych okręgów, a także wykonały kolorowankę najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia! W ramach zabawy uczniowie zrobili mozaikę matematyczną - Parkietaż. Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego świetlicowego i szkolnego życia.
Zajęcie przygotowywali uczniowie kl. 6A wraz z wychowawcą P. Justyną Malinowską oraz wychowawcami świetlicy Jolantą Śpiewak i Andrzejem Kropiwnickim.