16_Easy-Resize.com.jpg

Dziś (4.03.2024) świętowaliśmy Dzień Patrona - Kazimierza Górskiego. Uczniowie na różne sposoby upamiętnili Trenera Tysiąclecia. Pisali wiersze i piosenki, tworzyli portrety, puchary czy projektowali strój sportowy trenera. Dzieci z kl. 1-3 rozwiązywały zagadki w szkolnym escape roomie poświęconym Kazimierzowi Górskiemu, a klasy 4-8 wzięły udział w teleturnieju wiedzy Va banque o Patronie i naszej szkole (wygrała kl. 6a). Z inicjatywy samorządu uczniowskiego rozegrano Szkolny Turniej Futsalu. Pierwsze miejsce zajęła kl. 7b, drugie kl. 8b, a trzecie kl. 6a. Medal "Najlepszego Zawodnika" otrzymał Bartosz Hryszko. Swój mecz zagrały też klasy trzecie. Dzień Patrona okazał się również dobrą okazją do stworzenia Szkolnej Kapsuły Czasu. Znalazły się w niej liczne zdjęcia, wiadomości, pocztówki, wiersze, itp. Została ona zakopana w obecności przedstawicieli społeczności szkolnej, w tym Pani Wicedyrektor Elżbiety Krystyny Ignatowicz oraz wiceprzewodniczącej SU Weroniki Chrzanowskiej (głównej pomysłodawczyni akcji). W przygotowanym - z pomocą konserwatora Pana Mariusza - dołku Kapsułę umieściła najmłodsza z zebranych - Zosia Radecka z kl. 1c. Za jakiś czas, być może na 50-lecie naszej szkoły (2033), Kapsułę odkopią następne pokolenia uczniów i dowiedzą się co nieco o swoich poprzednikach.