Dzień Technologiczny w Szkole Podstawowej nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku

technologias.png

14 września mieliśmy niezwykłą okazję uczestniczyć w Dniu Technologicznym w naszej Szkole Podstawowej! To był prawdziwy festiwal nowoczesnych technologii, którym towarzyszyły dziesiątki uśmiechów na twarzach uczniów klas 1-6. Rozpoczęliśmy dzień od fascynującej przygody w świecie projektowania i druku 3D. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z zasadą działania drukarek 3D oraz zobaczyć drukowanie na własne oczy. Dodatkowo dowiedzieli się do czego wykorzystuje się technologię druku 3D w otaczającym nas świecie. Film o wykonanej protezie dla chorego psa zrobił na uczestnikach wrażenie! Następnie przeszliśmy do technologii skanowania 3D, gdzie uczniowie odkrywali na podstawie skanu ludzkiej czaszki możliwości skanera. Na naszych dniach nie mogło zabraknąć oczywiście robotyki! Dzieci miały okazję zobaczyć robota, który został wydrukowany na drukarce 3D.

 

Dzień Technologiczny w Szkole Podstawowej 37 był prawdziwą ucztą dla naszych młodych umysłów. Już nie możemy się doczekać, co przyniesie przyszłość!

Szkoła Podstawowa Nr 37
im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku
ul. Jaworowa 8 15-808 Białystok
tel. 85 6543987
fax. 85 6541289
e-mail sp37@um.bialystok.pl
e-mail Rady Rodziców
radarodzicowsp37@o2.pl
e-mail Inspektor Ochrony Danych
iod.patrem@gmail.com
Powrót na początek strony