II a z wizytą w Muzeum Pamięci Sybiru

IMG_0557.JPG

24 listopada 2023r. uczniowie klasy IIa odbyli wycieczkę do Muzeum Pamięci Sybiru. Najpierw uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w sali edukacyjnej, gdzie zobaczyli oś czasu i mapę Syberii, przybliżając miejsce wydarzeń i orientując się, jak dawno miały miejsce. Następnie pani muzealnik przeczytała fragmenty książki „Syberyjskie przygody Chmurki”, której bohaterka wraz z babcią zostały wywiezione na Sybir podczas II wojny światowej. Pod koniec warsztatu nie zabrakło atrakcji w postaci quizów, zajęć plastycznych i rozpoznawania zapachów Syberii.

Następnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum. Spośród wielu zgromadzonych tu na wystawach tematycznych eksponatów, uwagę zwiedzających zatrzymywał miś Reni i ich niezwykła historia o przyjaźni.

W końcowej części pobytu w Muzeum Pamięci Sybiru dzieci zeszły do pracowni znajdującej się w piwnicy budynku, tam zapoznały się z pracą konserwatora zabytków.

Barbara Zadykowicz