Konkurs „Dzieci rymują i wzajemnie się tolerują”

konkurs.jpg

Konkurs „Dzieci rymują i wzajemnie się tolerują”

Dobrym sposobem na zapobieganie dyskryminacji jest uczenie dzieci i młodzieży tolerancji. W związku z przypadającym na dzień 21 marca 2022 roku „Międzynarodowym dniem walki z dyskryminacją rasową”, zachowując zasady reżimu sanitarnego Zespół Profilaktyki Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku, organizuje konkurs pn. „DZIECI RYMUJĄ I WZAJEMNIE SIĘ TOLERUJĄ”.

1. Organizator
Organizatorem konkursu jest Wydział Prewencji KMP w Białymstoku.

2. Cele konkursu
Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na przemoc rówieśniczą, niebezpieczeństwa związane z nietolerancją oraz rasizmem, a także promowanie szacunku wobec różnorodności.
Uwrażliwienie dzieci na otwartość wobec różnego rodzaju inność w drugim człowieku oraz akceptację kolegów i koleżanek bez względu na np. inny kolor skóry. Uczestnicy konkursu tj. uczniowie klas VI - VIII Szkół Podstawowych stworzą krótką rymowankę, dotyczącą powyższej tematyki.

3. Temat konkursu
Tematem konkursu jest kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Propagowanie pozytywnych zachowań oraz uwrażliwienie dzieci na potrzebę bycia otwartym na rożnego rodzaju inność w drugim człowieku.

4. Termin konkursu
Konkurs zostanie ogłoszony w dniu 21 lutego 2022 roku i będzie trwał do 18 marca 2022 roku. W dniu 21 marca 2022 roku zostaną wyłonieni zwycięzcy.

5. Adresaci
Konkurs „DZIECI RYMUJĄ I WZAJEMNIE SIĘ TOLERUJĄ”, skierowany jest do dzieci klas VI – VIII Szkół Podstawowych.

6. Ogólne założenia
- Uczestnicy mają za zadanie opracować tekst w postaci krótkiej rymowanki prezentującej pozytywne zachowania, związane z tolerancją oraz szacunkiem wobec drugiego człowieka.
- Rymowankę należy nagrać oraz podpisać czytelnie podając imię i nazwisko, dołączyć do niej formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1) oraz oświadczenie opiekuna ( załącznik nr 2). Następnie dostarczyć do dnia 18 marca 2022 roku:
- listownie lub osobiście do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku,
- drogą elektroniczną na adres e-mail: wprew.kmp@bialystok.bk.policja.gov.pl;

7. Kryteria oceny
Komisja przy ocenie prac weźmie pod uwagę:
- Zgodność pracy z tematem konkursu,
- Oryginalność podejścia do tematu.

8. Skład Komisji Konkursowej
Przewodniczący:
Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku
Członkowie Komisji:
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku

9. Rozstrzygnięcie konkursu
Komisja wybierze trzy najlepsze rymowanki.

Pedagog: M. Zubrzycka