Laureaci i uczestnicy wiosennych konkursów wojewódzkich i międzyszkolnych

miniaturka_biblioteka_Easy-Resize.com.jpg

W marcu i kwietniu 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 4 konkursach pozaszkolnych.

• XX edycja wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. ,,Bajki i baśnie” zorganizowana w Szkole Podstawowej Nr 49 w Białymstoku.
    • Nagrodę zdobyła Emilia Tarasiewicz z klasy IVb
    • Wyróżnienie otrzymała Ramzjia Umarowa z klasy IVb
  • Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy ,,Booktalking – krótko i ciekawie o książce” odbył się w Szkole Podstawowej Nr 15 w Białymstoku.
    • II miejsce zajęła uczennica klasy Vb Hanna Mieczkowska
  • XIII Międzyszkolna Parada Postaci Literackich odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 15 w Białymstoku.
    • Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy IIIb Grzegorz Sutuła.
  • Międzyszkolny konkurs recytatorsko- fotograficzny dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych „Mówię do ciebie milcząc, jak obłok czy drzewo…” – twórczość Czesława Miłosza zorganizowany w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku.
    • Weronika Chrzanowska z klasy VIIIa zdobyła III miejsce
      w konkursie recytatorskim oraz wyróżnienie
      w konkursie fotograficznym.
    • Gracjan Zawadzki z klasy VIIIa wziął udział w konkursie recytatorskim, co według jury konkursu już jest zwycięstwem!

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy umiejętności, odwagi, i włożonej pracy. Zachęcamy również innych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach czy to szkolnych czy pozaszkolnych. Ponieważ jak stwierdził Czesław Miłosz „To, czego nie przeżyłeś, nie jest prawdziwe.”

Agnieszka Tarasiuk