„Mała książka – wielki człowiek”

mkwc-logo.png

W ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci, klasy I odwiedzili szkolni Mikołaje – Weronika, Gracjan i Maciek z klasy 8a. Mikołajowi goście przeczytali młodszym kolegom fragment książki „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek, a następnie wręczyli dzieciom Wyprawki Czytelnicze. Oprócz „Wnuczki antykwariusza” w Wyprawkach znalazły się broszury dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” przedstawiające korzyści czytania dzieciom i z dziećmi. Na zakończenie miłych spotkań dzieci podziękowały Mikołajom śpiewając piosenki lub recytując wiersze.
W ten oto sposób pierwszoklasiści zostali uroczyście zaproszeni do wspólnego czytania z najbliższymi. Małym czytelnikom życzymy, aby miłość do książek i pasja czytania towarzyszyły Im na co dzień.
„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela.”