Narodowe Czytanie 2022. ,,Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

3.jpg

5 września 2022 r. odbyła się w naszej szkole jedenasta edycja „Narodowego Czytania”, akcji odbywającej się pod patronatem Prezydenta Polski. „Narodowe Czytanie” ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej w naszym społeczeństwie. W tym roku, w 200. rocznicę ich wydania, cała Polska czytała „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

W klasie VIIIA uczniowie wraz z Panią Anną Dzięgielewską przeczytali z podziałem na role balladę ”Lilije”. A Pani Dyrektor Elżbieta Krystyna Ignatowicz wraz z Panią Pedagog Małgorzatą Zubrzycką zapoznały wszystkich z balladą „Świtezianka”. Wszystkim ballady bardzo przypadły do gustu, być może dlatego, że można w nich znaleźć elementy kryminału, romansu, thillera a nawet fantasy.

W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

Agnieszka Tarasiuk