Narodowe Czytanie ,,Nad Niemnem"

1 (3).jpg

13 września 2023 r. odbyła się w naszej szkole dwunasta edycja „Narodowego Czytania”, akcji odbywającej się pod patronatem Prezydenta Polski. „Narodowe Czytanie” ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej w naszym społeczeństwie. W tym roku cała Polska czyta „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, powieść społeczną należącą do klasyki literatury polskiej.

W klasie VIIIA uczniowie wraz z Panią Izabelą Łuckiewicz przygotowali piękną dekorację, przez salę lekcyjną płynął Niemen. Pan Dyrektor Tadeusz Gaszyński, Pani Dyrektor Elżbieta Krystyna Ignatowicz oraz Pani Pedagog Małgorzata Zubrzycka przeczytali piękne opisy przyrody nadniemeńskiej. Uczniowie zapoznali nas z postaciami głównych bohaterów. Nie obyło się bez wzruszeń, ponieważ zaproszeni goście bardzo lubią powieść „Nad Niemnem”, mają w niej ulubione postaci a nawet są związani z miejscami gdzie Eliza Orzeszkowa umieściła akcję utworu.

W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby uczestników tegorocznego „Narodowym Czytaniu”.

 

                                                                  Agnieszka Tarasiuk

 

Szkoła Podstawowa Nr 37
im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku
ul. Jaworowa 8 15-808 Białystok
tel. 85 6543987
fax. 85 6541289
e-mail sp37@um.bialystok.pl
e-mail Rady Rodziców
radarodzicowsp37@o2.pl
e-mail Inspektor Ochrony Danych
iod.patrem@gmail.com
Powrót na początek strony