„ROZCZYTANE PODLASKIE”. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Pani Dyrektor Elżbieta Krystyna Ignatowicz i uczennice z klasy VIIa.jpg

W dniach 30.05 – 3.06.2022 r. w Białymstoku w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyła się akcja „Rozczytane Podlaskie”.

31 maja wzięliśmy udział w Inauguracji akcji w Centrum Edukacji Nauczycieli, gdzie Hania Grzybko z klasy IIIa wzięła udział w Paradzie Postaci Literackich a Emilka Tarasiewicz z klasy IIb odebrała nagrodę zdobytą w konkursie „Czytanie jest the best”.

W ciągu tego tygodnia cała nasza szkoła czytała dzieciom książki podlaskich autorów. Czytał Pan Dyrektor Tadeusz Gaszyński, czytała Pani Dyrektor Elżbieta Krystyna Ignatowicz i Pani Pedagog Małgorzata Zubrzycka. Czytała też Pani Pielęgniarka Irena Łoś i Pani Anna Bienias nauczyciel matematyki, czytały uczennice klasy VIIA i Pani Agnieszka Tarasiuk z biblioteki.

8 czerwca przybyły z pobliskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Pani Tamara Korniluk z uczennicami II klasy technikum fotografii i multimediów Patrycją Klimiuk i Patrycją Zalewską, które również czytały dzieciom z naszej szkoły.

Akcja przyniosła dużo radości i czytającym, i słuchaczom. Wszyscy świetnie się bawiliśmy poznając przy okazji książki podlaskich autorów.

Szkoła Podstawowa Nr 37
im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku
ul. Jaworowa 8 15-808 Białystok
tel. 85 6543987
fax. 85 6541289
e-mail sp37@um.bialystok.pl
e-mail Rady Rodziców
radarodzicowsp37@o2.pl
e-mail Inspektor Ochrony Danych
iod.patrem@gmail.com

Powrót na początek strony