Spotkania profilaktyczne z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

bezpieczna_droga_szkola.jpg

20 września klasy II i VI odbyły spotkania profilaktyczne z funkcjonariuszami Straży Miejskiej na temat „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Odpowiedzialność prawna nieletnich” Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jakie sytuacje i zachowania mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia; przekazanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Utrwalenie poprzez zabawę i ćwiczenia wiedzy dotyczącej przechodzenia przez jezdnię.

Celem zajęć w klasach VI było uświadomienie uczniom pojęcia prawa oraz odpowiedzialności i konsekwencji wynikających z jego naruszenia, a także przeciwdziałanie nieprzystosowaniu społecznemu nieletnich. Ważnym celem było kreowanie wśród młodzieży zachowań asertywnych.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyli w zajęciach oglądając prezentacje multimedialne i wymieniając swoje doświadczenia i przemyślenia w tych tematach podczas pogadanek i dyskusji.