Spotkanie autorskie z poetką Krystyną Gudel w bibliotece szkolnej

11 (2).jpg

W dniu 12 grudnia 2022 roku uczniowie klas Ia i Ib w bibliotece szkolnej wzięli udział w spotkaniu autorskim. Naszym gościem była Pani Krystyna Gudel, poetka, autorka wierszy dla dzieci i dorosłych. Dzieci wysłuchały wierszy o ołówkach, których kolekcjonowanie jest pasją Pani Krystyny. Obejrzały też sporą część jej kolekcji. Pani Krystyna napisała też fascynujące wiersze zawierające imiona dzieci. Super zabawą okazało się sprawdzanie czy imiona wszystkich dzieci znalazły się w utworze. Świetnymi przerywnikami były wiersze o ptakach i zwierzętach Podlasia, tych które możemy spotkać w naszych ogrodach i lasach. Wiersze te pochodziły m.in. z tomiku pt. „Spacery kota Mateusza i inne wiersze”, który można było kupić po spotkaniu i poprosić o dedykację.

Wszyscy świetnie się bawili, uczyli i popisywali swoją wiedzą rozwiązując zadawane przez Panią Krystynę zagadki. Mamy nadzieję że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie.