Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie historycznym

parada.png

Uczniowie naszej szkoły Szymon Haraburda, Jakub Sawicki i Mateusz Tiszuk z klasy 8b zajęli 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Zamień celebrytę na autorytet" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 im. T. Kościuszki w Białymstoku.

Zadaniem konkursowym było wybranie postaci historycznej, którą młodzież uważa za autorytet, a następnie zaprezentowanie jej dokonań w formie filmu. Drugą częścią zadania było rozwiązanie testu z działalności Armii Krajowej w czasie II wojny światowej. Nasz zespół przedstawił życiorys i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego.

Do przygotowania filmu konkursowego uczniowie wykorzystali sprzęt audio-wideo zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Adrian Petelski