Szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia

syringe-5904302_640.jpg

Szanowni Państwo,

informujemy, że w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 rozpoczęły się szczepienia dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat. Osoby chętne mogą zaszczepić się w jednym z punktów zlokalizowanych w:

• Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A w Białymstoku,
  • Zespole Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa przy ul. Władysława Broniewskiego 14 w Białymstoku,
  • Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Waszyngtona 15a w Białymstoku.

Więcej informacji na temat szczepień znajdą Państwo pod adresem https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu informacje dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.