Szkolny Turniej Warcabowy klas I-VII

IMG202306070923057.jpg

Dlaczego warcaby? Ponieważ to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, zdolności twórczego ,logicznego myślenia ,wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenie strategii oraz radzenia sobie z porażką. Konkurs miał na celu wyłonienie mistrza i wicemistrzów gry w warcaby, ale także popularyzację  zabawowej formy spędzania czasu wolnego ,kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę oraz rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad i radzenia sobie z wygraną i porażką. Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych uczniów klas 1-7. Został przeprowadzony w dwu grupach wiekowych kl.1-3 i kl.4-7. Przed przystąpieniem do gry zawodnicy zostali zapoznani z regułami konkursu. Pomimo naturalnego współzawodnictwa i narastających emocji, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom rozgrywki warcabowe przebiegały w miłej i  przyjaznej atmosferze. W turnieju udział  wzięło 50 uczniów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Patrycja Jung kl. 2a

II miejsce – Mateusz Okrzos kl.2a

III miejsce – Oliwia Adamowicz kl. 3b

Na wyróżnienie zasługują również uczniowie, którzy dotarli do półfinału turnieju:

• Sebastian Stępień kl. 1b
  • Michał Kołos kl. 1b
  • Fabian Omelianiuk kl. 1a
  • Błażej Suchowierski kl. 2b

Druga część turnieju odbyła się wśród uczniów klas IV-VII wyniki:

I miejsce – Filip Kotowski kl. 6b

II miejsce – Arkadiusz Kotowski kl. 6b

III miejsce – Olaf  Półkośnik kl. 5a

• Kuba Piećko kl. 5a
  • Lena Iwanowicz kl. 7a
  • Dawid Matwiejczuk kl. 6b
  • Ula Citko kl. 7a
  • Jakub Peresada kl. 6b

Turniej zorganizowany przez Świetlicę Szkolną i Szkolne Koło Wolontariatu przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.  Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Dziękujemy Uczennicom  sędziującym: Liliana Bochenko kl. 7a i Weronika Chrzanowska kl.7a oraz Hubert Bojko 6a.