Warsztaty czytelniczo – plastyczne „Biało-czerwony kotylion”

miniaturka_1.jpg

W bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty, na których uczniowie klasy VII a  zapoznali się z historią barw narodowych i kokardy narodowej zwanej obecnie kotylionem. Zapoznali się też z treścią książki Grażyny Bąkiewicz „Odzyskana niepodległość” (zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.) i wysłuchali jej fragmentów. Podczas czytania młodzież wykonywała biało-czerwone kotyliony z papieru.

Zainteresowanie książką Grażyny Bąkiewicz, jak i całą serią, „Ale historia…” było bardzo duże. A kotyliony zostaną wykorzystane przez młodzież do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Szkoła Podstawowa Nr 37
im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku
ul. Jaworowa 8 15-808 Białystok
tel. 85 6543987
fax. 85 6541289
e-mail sp37@um.bialystok.pl
e-mail Rady Rodziców
radarodzicowsp37@o2.pl
e-mail Inspektor Ochrony Danych
iod.patrem@gmail.com
Powrót na początek strony