Zagłosuj na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim

zaglosuj_na_projekt_plakat_a4_szablon01.jpg

Głosowanie potrwa od 3 do 17 października.

Numer naszego projektu O077.

Możliwości oddania głosu:

- w punkcie mobilnym na Rynku Kościuszki w następujących terminach:

8 października 2022 r. (sobota) w godz. 12-16,
9 października 2022 r. (niedziela) w godz. 12-16,
15 października 2022 r. (sobota) w godz. 12-16,
16 października 2022 r. (niedziela) w godz. 12-16,

- przez internet - kliknij tutaj (pamiętaj o potwierdzeniu głosu poprzez kliknięcie w link, który otrzymasz na emaila po zagłosowaniu),

- osobiście w:

Urzędzie Miejskim w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,
Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J.K. Branickiego 3/5.

Zasady głosowania:

- głosować na projekty mogą mieszkańcy Białegostoku,

- zagłosować można tylko jeden raz − wypełniając kartę do głosowania w wersji elektronicznej lub papierowej,
można wybrać maksymalnie 4 projekty ze wszystkich zakwalifikowanych do głosowania (bez względu na kategorię),

- osoby, które nie ukończyły 18 r. ż. też mogą głosować na projekty, jednak zgodę na ich udział w głosowaniu musi wyrazić rodzic lub opiekun prawny; wystarczy, że wypełni formularz dołączony do karty do głosowania,

- w przypadku głosowania przez internet należy zaznaczyć wybrane przez siebie projekty oraz wpisać adres e-mail, na który następnie zostanie wysłany link aktywacyjny. Kliknięcie w link aktywacyjny jest potwierdzeniem oddania głosu. Brak kliknięcia w link jest równoznaczny z nieoddaniem głosu, głosowanie w formie elektronicznej odbywa się na stronach www.bialystok.pl oraz www.cas.bialystok.pl.

Kilka informacji o naszym projekcie

Tytuł naszego projektu brzmi ,,Kreatywny spacer wokół szkoły – ogrodzenie edukacyjne".

Zakłada on wymianę ogrodzenia przy szkole wraz z nadaniem mu - w pewnej części (od ul. Cedrowej i Jaworowej) - nowej funkcji edukacyjno-informacyjnej. Ogrodzenie urozmaici otoczenie szkoły i tym samym osiedla Dziesięciny I. Dotychczasowe otoczenie z siatki planuje się zastąpić panelami drutowymi ocynkowanymi, na których zostaną umieszczone tablice edukacyjno-informacyjne. W tej części planuje się umieszczenie m.in. tablic z mapami Polski i świata, zasadami udzielania pierwszej pomocy, segregacją odpadów, układem słonecznym, tabliczką mnożenia, miarami, datami i wydarzeniami historycznymi, a także historią lokalną, itp.

Odbiorcami projektu będą wszyscy mieszkańcy osiedla (w tym dzieci) poruszający się w okolicy szkoły oraz korzystający z jej infrastruktury, a także uczniowie placówki. Wymiana ogrodzenia wpłynie pozytywnie na wizerunek tej części osiedla, jak i szkoły.

Umieszczone elementy edukacyjne i informacyjne przyczynią się do poszerzenia wiedzy mieszkańców osiedla, zarówno tych młodszych jak i starszych. Zapewnią również rozrywkę dla dzieci oraz umożliwią realizację zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu.

Liczymy na Wasze wsparcie!