Oddział przedszkolny - klasa "0"

Oddział przedszkolny w naszej szkole pracuje od godziny 7.30 do 16.30. Uczęszczają do nas dzieci pięcio- i sześcioletnie, które cały dzień przebywają ze swoim wychowawcą. Grupę przedszkolną prowadzą dwie wychowawczynie realizujące zajęcia z podstawy programowej. Dodatkowo w trakcie dnia realizowane są zajęcia z języka angielskiego, religii katolickiej i prawosławnej ( istnieje również możliwość, aby dziecko nie uczestniczyło w zajęciach religii. W tym czasie pozostaje pod opieką wychowawcy) oraz zajęcia dodatkowe. Realizacja podstawy programowej, czyli zajęć obowiązkowych wynikających z rocznego przygotowania przedszkolnego, odbywa się w godzinach od 8.00 do 13.00.

Podczas pobytu w placówce korzystamy:

• ze stołówki (śniadanie i podwieczorek jemy w klasie, zaś obiady spożywamy na stołówce),
  • biblioteki,
  • szkolnych boisk,
  • placu zabaw.

Dzięki temu, że dziecko uczęszcza do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej proces adaptacji do placówki następuje już do pierwszego dnia pobytu. Zdecydowanie ułatwia to późniejsze przejście na kolejny etap edukacji, czyli do klasy I. Okres pobytu w oddziale przedszkolnym pozwala na powolne oswojenie się z nadchodzącymi zmianami. Uczniowie funkcjonują w środowisku starszych kolegów, a także poznają zasady funkcjonowania szkoły. Zerówkowicze w trakcie roku szkolnego poznają wielu nauczycieli, pracowników szkoły, co zdecydowanie ułatwia im późniejsze funkcjonowanie w klasie pierwszej.

Warto podkreślić, że oddział przedszkolny w naszej szkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą. Codziennie zapewniamy dzieciom możliwość nauki poprzez zabawę i doświadczanie w przyjaznych i bezpiecznych warunkach, a przede wszystkim dostosowanych do potrzeb rozwojowych każdego dziecka. Codziennie staramy się korzystać ze szkolnego placu zabaw, a także boisk.

Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, z rodzicami naszych uczniów, którzy aktywnie wspierają swoje dzieci w procesie edukacyjnym. Odkrywamy i rozwijamy indywidualne pasje i zainteresowania, zachowując równowagę pomiędzy nauką i zabawą.